Plastové bazény - jímky - septiky - vodoměrné - šachty - přečerpávací jímky - další plastové výrobky
bazeny-jimky-septiky.cz Monika špičáková logo
Přečerpávací jímky - Tlaková kanalizace


Nachystané komplety přečerpávací jímky - tlakové kanalizace.Jímka a zabudovaný čerpadlový systém.Díky dlouholetým zkušenostem v oboru, Vám nabízíme kvalitní a prověřené přečerpávací jímky tlakové kanalizace.

Přečerpávací jímky dodáváme vždy jako komplet, tedy dovezeme předchystanou přečerpávací jímku, a u zákazníka ji dáme do stavu, kdy jsou všechny díly v přečerpávací jímce vodotěsně zabudovány, tedy osazeny díly tlakové kanalizace.

Takto přichystanou přečerpávací jímku stačí dopojit na řád a připojit k odpadu z domu. Vtoky a vývody umístíme podle přání zákazníka na jakékoli místo v jímce. Ovšem není v našich silách tlakovou kanalizaci zapojit elektricky. K tomu je potřeba vámi objednaný elektrikář, který elektroinstalaci zapojí podle jednoduchého manuálu zapojení. Všechny potřebné díly jako ovládací jednotka a další potřebný materiál, jsou samozřejmě součástí dodávky.Přečerpávací jímky Vám rádi přivezeme.


Akční cena rozvozu této jímky 4 Kč/km (musíte počítat cestu tam i zpět), popřípadě je možný, po předchozí domluvě, i osobní odběr. Přečerpávací jímky nelze poslat spediční službou
Formulář pro sestavení a on-line výpočet ceny přečerpávací jímky.1. Výběr jímky:

K přečerpávání, tedy na tlakovou kanalizaci, jsme vybrali tyto tři jímky. To proto, že správci kanalizace, chtějí, co nejčerstvější kal, aby se reakce, děla až na čističce. Proto mají většinou požadavky na jímku, aby měla maximálně 1m³, popřípadě průměr 1m. Jenže na druhou stranu, pokud by nastala porucha, potom čím větší jímka, tím déle vydrží bez vyvážení. Proto vždy doporučujeme, poradit se se správcem kanalizace, a vybrat co největší jímku z této nabídky, jakou vám dovolí. Větší jímku, než 3m³ již ale nedoporučujeme. Má moc velký obsah a kaly, by se zbytečně usazovaly.


2. Výběr čerpadla:
3. Aramtury (Nedílná součást každé sestavy) :
armatury a potrubí pro komplet tlakové kanalizace

Potrubí a ventily jsou jednou z hlavních, a nedílnou součástí tlakové kanalizace. Zajišťují bezpečný odvod nadrceného odpadu od čerpadla.Odvodní potrubí se skládá z těchto dílů:

 • 1 x Kulový uzavírací ventil. (Pro nouzový případ odpojení. Zde se dá potrubí, pro snadné vyndání čerpadla, rozpojit.)
 • 1 x zabudovaný Zpětný ventil. (Nutnost, aby se vám nepřetlačily splašky zpět do jímky.)
 • 1 x zabudovaný pojišťovací přetlakový ventil. (Nutnost! Při ucpání potrubí, pustí splašky zpět do jímky, a tím pomůže ochránit čerpadlo. Nepoužívá se u nízkotlakých čerpadel, např. Cesspit.)
 • Kolena
 • Nachystaná potrubí

Cena: 2278Kč4. Výběr ovládací automatiky s plováky a elektrodami:

Plováky a čidla na snímání hladiny Ovládací automatiky tlakové kanalizace

Zvolte možnosti a vybavení ovládací automatiky.

 1. Základní ovládací jednotka s plováky a elektrodami s délkou kabelů:
  (od snímačů k jednotce)Volitelné doplňky do ovládací jednotky tlakové kanalizace.

Do standartního rozvaděče (skříně ovládací automatiky), se vejde, jen jeden doplněk. Pokud zvolíte víc než jeden doplněk, kalkulátor přičte k ceně 580Kč s DPH, a necháme vyrobit ovládací automatiku s větší skříní.

Ovládací automatika tvoří jádro a mozek celé tlakové kanalizace. Jedině špičková a promyšlená ovládací elektronika, je vhodná, pro dlouhodobý bezproblémový provoz tlakové kanalizace (přečerpávací jímky). Ovládací elektronika ELEDO je dobře promyšlená a precizně zpracovaná, to zaručuje opravdu bezproblémový provoz, přesné ovládání čerpadla a celé tlakové kanalizace. • Automatika je navržena tak, aby vždy fungovala a všechny poruchy ohlašovala Alarmem. Proto je důležité abyste si ovládací jednotku umístili do místa, kde se během dne pohybujete, popřípadě si můžete objednat GSM modul, který vám pošle SMS.
 • Automatika splňuje krytí IP55 tj. "Zařízení je chráněno před prachem a tryskající vodou" takže je vhodný i k venkovnímu použití.

Popis funkce ovládací jednotky:

 • Standardní průběh - automatika snímá elektrodami hladinu, po dosažení hladiny, se spustí čerpadlo na interval čerpání. Vše zajišťují elektrody, a plováky jsou v nealarmující poloze.
 • Porucha 1. - Pokud se z nějakého důvodu, ztratí kontakt elektrody, například se na něj nalepí pytlík, potom hladina vystoupá až do polohy, kdy zvedne vrchní plovák, a ten "nouzově" spustí čerpadlo, a spustí i alarm v jednotce.
 • Porucha 2. - Pokud se čerpadlo z nějakého důvodu nevypne, nebo pokud se sepne, při příliš nízké hladině vody, například kvůli mokrému papíru, který spojí elektrodu s hladinou, potom se spodní plovák, dostane do nízké polohy a "nouzově" vypne čerpadlo, aby ho ochránil před chodem naprázdno, a spustí alarm v jednotce. Poté až se hladina zvedne, tak opět uvolní čerpadlo pro provoz.

Shrnutí a cena vybrané přečerpávácí jímky:

Po výběru komponentů, se zde zobrazí shrnutí a cena